OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXII Niedziela Zwykła 08.11.2020 r.

1. Dzisiaj ofiarę zebraną po mszach św. przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.
2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
3. Wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek św. Leona Wielkiego, w środę św. Marcina z Tours, w czwartek św. Jozafata, w piątek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych mm. Polski.
4. W czasie liturgii może przebywać 1 osoba na 15 m2 czyli w naszym kościele może przebywać jednocześnie 30 osób. Proszę, aby zajmować miejsca w oddaleniu od kolejnego uczestnika, i pamiętać o zakrywaniu ust i nosa. Arcybiskup udzielił dyspensy od uczestnictwa we mszy św. dla osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym, osób z objawami infekcji, osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem.
5. W środę będziemy przeżywać Święto 11 listopada jako dzień 102 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Msza św. tego dnia w Kruszewie o godz. 12:00. W związku z epidemią kwiaty przy obelisku składamy składamy dobrowolnie.
6. W czwartek biuro parafialne czynne od godz. 16:00 do 17:00. Po mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 19:30. W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.
7. Odpust zupełny Penitencjaria Apostolska rozszerzyła w tym roku na cały miesiąc listopad. Kto nie może uczestniczyć w nabożeństwie a pragnie duchowo połączyć się przez modlitwę i odmówi modlitwy w int. Ojca Św. może uzyskać odpust zupełny.
8. Dziękuję:
– za modlitwę i życzliwość i dary do kuchni,
– za ofiarę przelane na konto parafialne
– za ofiarę od chorych zł
– za ofiarę zł od bloku 62 i 63 z Jabłonowa, zł od osoby z Sarbi, zł od rodziny z Kruszewa
– Panu Andrzejowi Gucwa za wykonane pracę dla kościoła w Węglewie
– Julii Martenka za pomoc w pracach parafialnych
9. Ze względu na panującą sytuację przerywamy kolejkę sprzątania.
10. Zmarli w tym tygodniu: śp. Jan Ritter, lat 67, z Marunowa, śp. Władysława Chojnacka z Marunowa, pogrzeb odbędzie się w terminie późniejszym, śp. Ks. dr Artur Filipiak, lat 45, śp. Ks. Kazimierz Małek, lat 56, proboszcz z Pępowa, śp. Ks. Michał Tschuschke, lat 88 z Poznania.
W związku ze zmianą internetu na światłowód zmienił się numer telefonu do Parafii. Obecny telefon to : 672874941

ks. prob. Paweł P. Froelich