OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXI Niedziela Zwykła 03.11.2019 r.

 1. Dziś niedziela modlitw o wyniesienie do chwały Ołtarzy Sług Bożych z naszej Archidiecezji, prośmy Pana aby wstawiali się za naszymi prośbami i mogli rychło zostać świętymi. W gronie Sł. Bożych jest min. August kard. Hlond – Prmas Polski i konsektator naszej świątyni, oraz ks. Wawrzyniec Kuśniak urodzony i pochodzący z Parafii Marii Magdaleny w Czarnkowie, dr Kazimierz Hołoga z Nowego Tomyśla, i ks. Aleksander Woźny – spowiednik, i proboszcz Parafii św. Jana Kantego w Poznaniu
  Za tydzień będziemy polecali Kościół Prześladowany w świecie.
 2. Wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek św. bp. Karola Boromeusza, w sobotę Rocznica Poświecenia Bazyliki Laterańskiej
 3. W poniedziałek 4 listopada o godz. 11.00 msza św. na cmentarzu w Kruszewie za zmarłych. Wymienianki za zmarłych codziennie o godz. 17.45 a w niedzielę przed każdą mszą św.
 4. We wtorek po mszy św. nabożeństwo do św. Faustyny z okazji 5-tego dnia miesiąca z uczczeniem relikwii.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z mszą św. o 18.00
 6. W czwartek biuro parafialne od 16.00 do 17.00. Nie będzie Adoracji Najśw. Sakramentu.
 7. W piątek spowiedź św. od godz. 17.00 i w tym czasie adoracja Najśw. Sakramentu do mszy św.
 8. W tym miesiącu wyjątkowo nie będzie odwiedzin chorych. Gazetki dla chorych rodziny od osób, które nawiedzam co miesiąc poproszę aby odebrały w zakrystii.
 9. W dniach od 1 do 8 listopada każdy kto jest w stanie łaski uświęcającej i kto nawiedzi cmentarz lub kościół parafialny i kto odmówi modlitwy może uzyskać odpust zupełny odmawiając w intencji Ojca Św. Modlitwy „Wierzę w Boga”, „Ojcze Nasz”, „Zdrowaś Maryjo”. W tych dniach w Kościele będą wystawione relikwie świętych i błogosławionych Kościoła Katolickiego.
 10. Dziękuję :
  za dary do kuchni jakie otrzymałem w tym tygodniu
  za ofiarę na ogrzewanie w kwocie 1700 zł
  za ofiarę na remont kościoła w Węglewie od byłej parafianki 100 zł, od parafianki z Sarbi 100 zł, od rodziny z Kruszewa 150 złPani Krystynie Nawrot za pracę z parafiiPanu Hedeszyńskiemu za wymienienie lampy w prezbiterium kościoła

  za sprzątanie kościoła mieszkańcom Sarbi i za złożoną ofiarę 450  zł. Za tydzień poproszę o sprzątanie mieszkańców Sarbi którzy nie zostali jeszcze wyczytani

 11. Uprzejmie proszę o uregulowanie zobowiązań wobec parafii składając należne ofiary za prolongaty miejsc na cmentarzu w Kruszewie i Walkowicach. Mieszkańcy Walkowic składają ofiary u pana Jana Koźmy, natomiast opłaty na groby na cmentarzu w Kruszewie składamy w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 12. 23 listopada planujemy zabawę andrzejkową w Kruszewie w WDK. Koszt od pary 150 zł zapisy w zakrystii, u pani Barbary Górznej lub u pani Haliny Wasilewskiej. Można też składać fanty na zabawę.
 13. W minioną niedzielę przeprowadzono liczenie Wiernych tzw. Dominicantes w naszej Parafii uczestniczyło 726 osób co stanowi 22% Parafian a do Komunii św. przystąpiło 334 osoby co stanowi 10% .
 14. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki do wymienianek za zmarłych.
 15. Dzisiaj po wyjściu z kościoła jak zwykle do nabycia prasa katolicka oraz nabyć gazetkę dla ministrantów: „Króluj nam Chryste” z wywiadem ks. Proboszcza.

 

 

ks. Paweł Piotr Froelich

                                                                            proboszcz